Blacky (kamienczanka) wrote in all_ukraine,
Blacky
kamienczanka
all_ukraine

Міжнародний військово-історичний фестиваль "Хотинська твердь"

51.16 КБ

19 вересня в Хотині вібдувся І Міжнародний військово-історичний фестиваль "Хотинська твердь-2009".

103.89 КБ

Все, що буде нижче, не стільки звіт з події, скільки доповнення Звіту № 1.

91.05 КБ

Власники готелю з типа-гетьманівською назвою, що нахабно будується в буферній зоні Хотинської фортеці (без всяких археологічних розкопок), розщедрилися і на свято для міста і реконструкторів з шести країн (Польща, Чехія, Угорщина, Білорусь, Росія, Україна від Севастополя і Києва до Кам'янця-Подільського і Хмельницького).

104.81 КБ
От на фото чорваджі (начальник по-нашому) 49 орти Святослав Кузьмич, весь такий білий і пухнастий завдяки метровому плюмажу з страусячого пір'я, і його комбатанти з Угорщини, дебютанти українських реконструкторських фестів.

Складний рельєф Хотинської фортеці дозволив чітко розділити свято на зони: навколо вхідної брами стояли стенди сіл району, там грали троїсті музики, виплясували зі слоїками самогону бабусі в хустках і розігрувалося бесарабське весілля. Там же виставлялися картини, працювали ковалі, продавалися над-популярні в простого люду солом'яні домов'ята з муляжами доларів.Хай там якою шароварщиною не несло від подібних речей на початку фестивалю, дуже швидко всі сценарії забувалися - і люди реально віддавалися святу. Долю самогону в цій дозі щирості не мені визначати.

72.21 КБ

Для мене фест завершився концертом ("Мандри", "Хорея козацбка" і "Плач Єремії", сцена - якраз зона фесту номер 2), а був же ще й шикарний фейєрверк.


Під час виступу "Мандрів" багато хто з реконструкторів кинувся танцювати, а ось ці київські козарлюги бавилися грою в кості (не знаю відповідного українського аналога)
65.71 КБ

Саундчек був не єдиним моментом фесту, коли довго доводилось на щось чекати: не менш довго повстанська купа Морозенка з Кам'янця-Подільського, чеські мушкетери з "Магни Моравії" та дивного виду підлітки в шароварах і берцях чекали на чиновних гостей свята. Розважали себе хто як міг. Левенці он танцювали зі зброєю. :о)Гайдук перевіряє своїх воїнів:
113.47 КБ

Гімн України:
91.63 КБ

Від довгих речей Томенка і Ко я втекла в табір яничарів. Одна з найцікавіших, найяскравіших груп (табір і поле битви - зона номер три. Фортеця була зоною № 4):
96.51 КБ

Перед битвою, навіть реконструкторською, емоції б'ють через край. Їх надлишок деяким яничарам довелося виплескувати в танці. Потім десь з боку Кам'янця в небі з'явився гелікоптер: подивитись на свято прилетів Червоненко (Можна тільки уявити, ЯКІ б аеро-кадри в нього були б, якби він летів хвилин на 15 пізніше, коли від вибухів замок затягнуло хмарами диму). Ну і третє фото - перемовини султана в виконанні Святослава Кузьміча з делегацією гарнізону. Не віддали вони йому фортецю - резюмуємо.Перед початком битви - герць. Трансільванець захопив супротивника зненацька, кинувши в того верхнім одягом:
111.31 КБ

Закінчився герць прогнозовано:
123.72 КБ

Даремно піротехніки не подумали, що на схилах повно жухлої трави, яка спалахувала миттю. Та й не варто було аж так бухати вибухами під стінами архітектурної пам'ятки в не найкращому стані:


Хоча виглядало, так, шикарно:
84.82 КБ

Картинки з бою:


Коли запалала трава, багато хто з реконструкторів кинулись тушити: і чехи, і левенці, і Росланд, і Платон-яничар. Дивно: піротехніки б мали самі подбати про техніку безпеки на такий випадок. На останньому фото допомагає гасити пожежу навіть гість з майбутнього - якийсь київський реконструктор Другої світової (в камуфляжі):


Полум'яний чорваджі-бей:


Після артилерії дійшла черга й піхоти рушати до бою:


Опасный момент! Кузьміч в оточенні.
112.75 КБ

Природа реконструкторам підігрувала. Погода теж:
99.97 КБ

Битва за турецький прапор:
84.62 КБ

Польсько-козацька атака:


Наші перемогли, коротше:
101.96 КБ

Взаємні реверанси ворогуючих сторін:
З бою:


Ібн Кузьміч на радостях з програшу у війні вирішив і собі пульнути. Осєчка.
125.72 КБ

Віце-прем'єр Васюник, Петро Брижак (чернівецький голова по туризму, здається) і купка неопознанних осіб в супроводі отамана Олекси Руденко аплодують учасникам битви:


Сотник Гайдук радіє: добули тулумбаса, тепер і в левенців буде власна дискотека:
75.83 КБ

Фото на пам'ять:
84.58 КБ

Не думайте, що в реконструкції виключно чоловіче обличчя:
80.15 КБ
(Польську "Даму пік" дивимось тут)

Без Олекси Руденка цей яскравий фест би не відбувся:
77.65 КБ

"Всиновити, чи що?" Чехи і український гарбуз:
80.21 КБ

Поки реконструктори відпочивали після битви, біля сцени козаки в берцах виплясували гопака і крутили хула-хуп, доводячи, хто кого перекозачіше.


Народ пив і співав, народу було добре:
80.45 КБ

І на завершення покажу кілька фотографій, зроблених моєю мамою.
91.33 КБ

Вона дивилась дійство з боку глядачів - щоб було краще уявлення, якою битву бачили вони. Тут є і коментатор Олекса Руденко, і пожежу краще видно.

140.06 КБ
Subscribe

Recent Posts from This Community

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 5 comments