E (passer_by_here) wrote in all_ukraine,
E
passer_by_here
all_ukraine

Недобудована дамба на річці Стрий

Сташненька казочка, яка могла б стати повсякденним життям.

Неподалік від відомого багатьом Урича є маленьке село Сопіт. Про нього ми дізналися від рибалок на Стриї, що повідомили нам про озеро незвично синього кольору біля цього села, яке виникло внаслідок недобудови дамби на цій річці. Якби не наша з чоловіком здатність завжди вляпатися в якесь капеєсес, ми б не наважилися туди поїхати, бо доріг у Прикарпатті, окрім найважливіших, можна сказати, практично нема, якщо їхати не на велосипеді, коняці або військовому "уралі". Більшість не змитих потоками доріг виглядають приблизно, як на першій фотографії.
Альбом: Сопіт дамба

Поступово ми наблизилися до страшних і не дуже зрозумілих об*єктів. Той, що на другому боці, дослідити не було можливості, тож ми зайнялися тим, що ближче. Це мала бути переливна споруда, вода з якої поступала б у дві величезних труби. Стояти в заглибленні між цією спорудою (зі зрізаним залізом усюди, де можна було дотягнутися), і двома темними трубами з дійсно дуже синьою водою (від глини, що її повно на Стриї, чи радону, як в гранітних кар*єрах - я не знаю) мені було моторошно, тож я пішла далі. Але спереду цей радянський грандіоз, на жаль, не увійшов в кадр, а відступити можна було тільки у річку.

**

**

Розповідь про цю будову ми почули пізніше від місцевого жителя. Розповів він таке:
За радянських часів в цьому місці мали зробити водосховище, під яким планували поставити балістичні ракети (знаючи підхід радянського союзу до життя, я навіть не дивуюся, бо люди, природа, історія ніколи не мали тоді значення, а Прикарпаття розташоване дуже близько до західних кордонів).
Цей чоловік перед початком будівництва разом з іншими їздив на навчання до Києва. Труби, до речі, також прокладав Київський метробуд. Але, як сказав чоловік, сам Бог допоміг у тому, щоб нічого не вийшло з тієї задумки: будівельники мали підірвати кілька зарядів, щоб дістатися до внутрішньої підошви гори - треба було кріпити основу дамби абощось. І от замість того, щоб зробити все, як заплановано, вони вирішили підірвати все разом. І гора тріснула від вибуху. Немає цільної основи - немає споруди. Будівництво зупинилося. Тож і зараз ми маємо Стрий, а не затоплені села і жаб*яче болото з усім сміттям, яке річка несла б в нього після кожного дощу. Як нагадування про минуле, окрім цих споруд, залишився занедбаний і захований у рослинності комплекс будівель, що було створено для тимчасових працівників. Здається, у ньому ще є якесь життя: принаймні, ми чули, як хтось рубав дрова у дворі.
І озеро таки залишилось. В ньому синя вода. Є риба і квітнуть справжні лотоси.

**

*
До речі: в інтернеті я знайшла ще два посилання, читайте й дивіться:
http://explorer.lviv.ua/forum/index.php?topic=210.0
http://relicfinder.info/forum/viewtopic.php?f=10&t=538


Содержание раздела "Глазами Путешественника"
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments