posterrr (posterrr) wrote in all_ukraine,
posterrr
posterrr
all_ukraine

Дрога Вінниця-Рівне із вікон автобуса.

Поїздка на вихідних із Вінниці до Рівного була як завжди довгою (6,5 години), а цього разу іще й спекотною, того що замість вечірнього рейсу я пхався просто крізь денну спеку. Зате освітлення було хорошим, тож можна було розважитись фотографуванням завіконних пейзажів. А там і справді траплялось немало чого цікавого.

Отож, далі буде невеликий перелік цікавинок, які було видно із мого вікна.


Від Вінниці до Калинівки, де буде перша зупинка автобуса, можна сміливо собі спати - все-одно за вікном немає нічого цікавого. Та й у самій Калинівці можна сміливо додрімувати, бо там лише кілька новозбудованих церков з культурних об'єктів та й по всьому.

Наприклад, як ось цей новий костел, збудований замість єдиної місцевої цікавинки, що потрапила на сторінки castes.com.ua. Років десять назад тут звели тимчасовий дерев'яний храм, який єдиний з калинівських пам'яток хоч якось зацікавив Ірину (Блеку) Пустиннікову

Але дорогою до наступного села, а це буде Корделівка, потрібно готувати фотоапарат до застосування. Тому що ліворуч іще поки що лишився нерозібраним старовинний цукровий завод, зведений іще до революції

На будівлі першого цеху можете лише потренуватися знімати з їдучого автобусу. Далі буде цікавіше...

Далі буде велетенський головний корпус, який, на жаль, погано влазить до кадру, позаяк розташований при самісінькій дорозі.

Якщо хто їхатиме тут власним транспортом, то можна коло цукрового заводу зробити привал, оскільки по інший бік від дороги розлився мальовничий став. Фотографію Цукрового заводу на фоні озера мають бути взагалі класними, але мені не вистачило нахабства змушувати водія робити зупинку заради одного ефектного кадру.


Проминувши завод все-одно не розслабляйтесь. Одразу за ним буде найвитонченіша водонапірна вежа, яку я бачив у своєму житті.

Далі, аж до самої наступної зупинки у Комсомольському можна відкласти фотоапарат в бік і просто милуватися навколишніми пейзажами, а вони там справді гарні. От тільки якісній фотографії завжди заважає якась зустрічна фура чи несподівано "забігле" в кадр дерево.

В самому Комсомольському місцевий Ленін натякає мені своєю правицию, аби я вертав у зворотньому напрямку, звідки приїхав. Але я його не слухаю та їду далі.

Наступна зупинка - Бердичів. Тут можна хвилин на 10 вийти з автобуса та розім'ятися. А заодно пофотографувати тутешню Привокзальну площу

Ось, наприклад, залізничний вокзал.

А так виглядає автовокзал, що розмістився навпроти. До речі, на усій дорозі аж до самого Рівного він залишиться єдиною сучасною спорудою вокзалу, у решті міст - однотипні радянські бетонки

Застрибую назад до автобуса та їду далі. Впродовж пересування Бердичевом тільки й встигаю крутити навсібіч головою, розглядаючи місцеві цікавинки. Але за кілька днів я проведу тут вісім годин присвячених вивченню міста, тому Бердичів буде надалі окремим постом (мабуть навіть і не одним).

Від Бердичева до Житомира краєвиди нуднішають, дорога перестає звиватись із пагорба на пагорб а здебільшого прокладена прямо посеред плоского соснового лісу чи плантацій хмелю

Та й в самому Житомирі знімати дорогою за великим рахунком немає чого. Найбільше враження справляє індустріальний пейзаж на фоні річки із греблею-водоспадом в самому початку міста. Решту дороги Житомир справляє сіре та непривітне враженнє, ще й дощ до всього почав накрапати. В око впадають бочки квасу пофарбовані в несмачний білий колір, величезна кількість маршруток на базі Газелі та номери на тролейбусах ЗіУ більші 2000 (у співрозмірній Вінниці тролейбуси навіть до 400-го номеру не добралися. Або в Житомирі тролейбуси існували від початку заснування міста, або ж маршрути прокладені до кожного двору).
А на самому автовокзалі дивує кількість старих Львівських автобусів. Інші обласні центри якось вже давно перейшли на Еталони та всяких китайців.

Дорога від Житомира до Новограда-Волинського іще нудніша, аніж до цього. Зате рівненька і ніде не трясе, бо ж магістраль спеціально під Євро-12 готували Зате такою дорогою гарно спати (аби тільки не водіям)

На в'їзді до міста великий сучасний пам'ятник жертвам якогось із режимів.

У самому Новограді навіть цікавіше аніж обласному Житомирі.

Наприклад, над річкою круто злітає старенький МіГ.


Далі йде реконструкція якогось симпатичного храму (він же й на заголовному фото роміщений, тільки в іншому ракурсі). Щось не пригадую, аби я його раніше бачив. Невже відбудовують "з нуля"?


Слідом до об'єктиву потрапляє стоянка радянської автокласики коло якогось магазина запчастин. Шкода, що до кадру не помістився ЗиМ. А іще шкода, що в мого автобуса такі брудні вікна.


А це вже площа коло Новоградського автовокзалу, де юний бронзовий Шевченко зацікавлено спостерігає за парою на лавочці.

На цьому завіконний НовоВолинський закінчується. Наступним великим містом на шляху буде Корець (римується із словом "чорноморець", а не із нецензурним синонімом апокаліпсису)

Першою із цікавинок до ока трапилась така дерев'яна церква коло цвинтаря. А далі тільки встигай крутити головою на всі боки, бо центр Корця просто таки перенасичений історичними цікавинками. (якось обов'язково приїду сюди для більш щільного знайомства із містом)


Так виглядає найвідоміша місцева пам'ятка - жіночий монастир


А це мій улюблений вигляд Корця - половина старого мосту над річкою. Якби іще сонце не так безжально світило прямою наводкою до об'єктиву крізь брудне скло... Зате буде додатковий стимул приїхати сюди бодай заради гарної фотографії, звісивши ноги з краю мосту.


З іншого ж боку мосту видніється якийсь кляштор. Крім того, якщо знати куди дивитися, то можна іще розгледіти обриси іще парочки старовинних храмів та замкові руїни, але не вистачає часу то все відзняти крізь вікно їдучого Еталону. Тож на цьому із Корцем завершую. Як і взагалі із звітом за поїздку. Рівне буде далі окремим постом, так само, як і Бердичів, а на додачу іще маршрут у зворотньому боці до Вінниці (цього разу вже залізницею через Здолбунів, Шепетівку, Козятин). Отож, "далі буде"...

Tags: подорожі
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments