in_vin (in_vin) wrote in all_ukraine,
in_vin
in_vin
all_ukraine

Вінниця. Що в ній є окрім фонтану?

У Вінниці розпочався черговий сезон роботи світломузичного фонтану Roshen, тож можна очікувати на приїзд численних туристів. А позаяк найбільш ефектна частина цього водяного шоу відбувається пізно ввечері, то багато хто з приїжджих ламає собі голову: "чим зайняти решту часу у Вінниці?"


Тому пропоную вашій увазі невеличкий огляд вінницьких цікавинок. Задля більшої зручності всі місця, про які йде мова в дописі, позначено на інтерактивній карті міста, тож читачі будуть краще орієнтуватись на місцевості, а по приїзді до Вінниці зможуть самостійно обирати маршрут в залежності від наявного часу.
Крім того, намагався збагатити розповідь посиланнями на більш детальні описи об'єктів, про які йде мова.

Ну що ж - гайда гуляти Вінницею!


1.

Але розпочнемо нашу подорож все ж таки з фонтану. Потрібно ж запам'ятати куди слід повернутися ввечері :)

2.

Неподалік фонтану на "замостянському" березі розташована музей-садиба видатного письменника Михайла Коцюбинського. Саме тут він народився та провів значну частину свого життя. За народження Коцюбинського це був хутір на самісінькій окраїні Вінниці. Тепер же це практично центр міста.

3.

Далі переходимо мостом Південний Буг та прошкуємо до центральної частини міста, де зосереджена левова частина вінницьких цікавинок.

4.

Одразу за мостом в приміщенні колишнього автосалону розмістився надзвичайно цікавий "Авто-мото-вело-фото-теле-радіо-музей", в якому зібрана чимала колекція ретро-техніки.

5.

Головною "фішкою" цього музею є те, що до усіх експонатів можна торкатися, сидіти за кермом автомобілів, "заводити" ручки патефонів та з усім цим фотографуватися. Більш того, в музеї є історичні військові форми, у які можна вдягатися задля більш ефектних знімків!

А ще, за окрему плату, можна замовити собі екскурсію містом в одному із ретро-автомобільчиків.

6.

Трохи вище від Авто-мото-вело-музею на вас чекають найстаріші будівлі Вінниці - колишні костели єзуїтів (нині - приміщення архіву) та домініканців (тепер - православний Преображенський собор). Ці споруди разом із декількома прилеглими спорудами утворюють архітектурний комплекс із назвою "мури".

7.

Тут же в "мурах" розміщено краєзнавчий та художній музеї.
На сайті краєзнавчого музею можна не лише ознайомитись із режимом роботи, але й здійснити віртуальний тур по музею.
А от художній музей ніяк не доросте не те що до власного сайту, але й до нормального розпорядку - в суботу та неділю він не працює. Хоча експозиція музею доволі цікава і може похвалитись багатьма роботами видатних європейських митців XVIII-XIX століття. Тож якщо застанете художній музей працюючим - неодмінно до нього навідайтесь.

8.

Якщо ж музеї вам не цікаві, то можете просто насолоджуватись архітектурою.

9.

До речі, вночі комплекс "мурів" ефектно підсвітлюється, тож якщо вам після закінчення роботи фонтану не потрібно поспішати на транспорт, то можете неспішно прогулятись центром міста.

10.

Любителі старовини можуть обійти навколо кварталу "мурів" та подивитись на залишки колишніх фортифікацій та останню вцілілу башту.

11.

Костел капуцинів і нині служить католицьким вірянам. А іще в костелі час від часу проводяться концерти й фестивалі органної музики.

12.

В сусідньому із костелом будинку розміщено фірмовий магазин Roshen в п'яти вітринах якого розігрується лялькова вистава. Зараз у вітрині можна спостерігати за "Мандрівкою в країну пухнастиків", але зазвичай "репертуар" магазину кожного року змінюється, тож у травні можна очікувати на нове лялькове дійство.

13.

Усім гостям Вінниці раджу навідатись до кав'ярні-музею "Панъ Завркінъ та синъ", яка наче справжня машина часу перенесе вас на сто років назад.

14.

Окрім смачної кави відвідувачі кав'ярні-музея зможуть переглянути колекцію старовинних годинників, гасових ламп, сервізів та багатьох інших цікавинок.
Більш того, в "Заваркіна" регулярно проводяться різноманітні цікаві заходи: від концертів і до дегустацій домашніх вин та наливок. Завчасно ознайомитись із афішою можна на їхньому сайті.

Опісля перерви на каву продовжуємо знайомитись із центральною частиною міста.
15.

Одна з найцікавіших вінницьких скульптур увіковічує постать засновниці готелю "Франція" - пані Євгенію Прунмаєр. Власне, пам'ятник розташований якраз біля відреставрованого колишнього готелю.

16.

Візитна картка Вінниці - готель "Савой".

17.

Неофіційний символ міста - колишня водонапірна вежа в стінах якої зараз діє "музей афганців".

18.

Сама ж башта знаходиться посеред затишного скверу із численними лавочками, тінистими алейками та квітучими клумбами.

19.

Поруч із вежею на одній із лавочок відпочиває вінницький архітектор початку ХХ століття - Григорій Артинов. Саме йому ми вдячні за водонапірну вежу, готель "Савой" та низку інших чудових споруд, які й досі прикрашають собою місто.

20.

Від башти можна прогулятись до так званої "Панорами", звідки відкриваються чудові краєвиди на Буг та на церкву Ксенії Петербурзької яку переобладнали із будівлі першого вінницького водогону!

21.

На одній із бічних вуличок знаходиться маловідомий сецесійний шедевр - особняк капітана Четкова.

22.

Любителям дерев'яної архітектури обов'язково слід навідатись до древньої Миколаївської церкви на староміському березі.

23.

А цінителям сучасного мистецтва варто завітати до вінницького аналогу "пінчук-арт-центру" - Галереї "Інтер-Шик". Знайти вхід до галереї вам допоможуть скульптурні художник з собачкою, а ознайомитись із розкладом мистецьких виставок можете на сайті Інтер-Шику.

24.

Гуляючи вздовж головної вулиці міста - Соборної, в око впадає будівля обласної ради...

25.

... скверик із народною назвою "на Парижі" біля музично-драматичного театру...

26.

... та колишня будівля реального училища в стінах якої зараз міститься головний корпус торгово-економічного інституту.

27.

Любителям неспішних прогулянок можна пройтися алеєю Пирогова, що починається одразу за пам'ятником славетному хірургу.

28.

Особливо ефектно алейка виглядає під час цвітіння каштанів.

29.

Більш того, нещодавно алейка була прикрашена десятком левітуючих над землею фігур, що ефектно світяться в темряві!

30.

"Літньої" фотографії алейки з фігурами в мене поки що немає, а взимку це виглядало так.

31.

Щоправда в алейки є значний мінус - освітлення фігур нерегулярне і безсистемне, тож є великий ризик застати їх "вимкненими".

32.

На початку Хмельницького шосе посеред тінистого скверу розмістилась елегантна Воскресенська церква.

33.

В сквері також розташовано чимало пам'ятників. В кадрі - пам'ятник жертвам голодомору.

34.

Поруч знаходиться центральний міський парк.

35.

На свята в парку відбувається чимало концертів під відкритим небом.

36.

Але й без концертів в парку є де походити і на що подивитися.

37.


38.

В парку, окрім низки атракціонів, міститься також Вінницький Планетарій.

39.

Якщо дозволяє час, можете з'їздити до вінницького передмістя П'ятничани та навідатись до колишньої резиденції Грохольських.

40.

Відразу зроблю попередження, що від колишньої архітектурної величі мало що збереглось, тож палац та вцілілі споруди цікаві в першу чергу ентузіастам. А "рядових" туристів більше зацікавить ландшафтний парк навколо палацу.

41.

Із П'ятничан можете гайнути до Лісопарку на Соцьке озеро, де можна не лише прогулятись, але й влаштувати пікнік. Біля озера для цього спеціально облаштовано столики з місцями для вогнища.

До речі, до Лісопарку можна потрапити не лише із П'ятничан, але й від Хмельницького шосе та мікрорайону Вишенька. Або ж зайти до Лісопарку на П'ятничанах а вийти на Вишеньці, чи навпаки.

42.

Біля лісопарку зі сторони Хмельницького шосе звертає на себе увагу храм євангельських християн-баптистів.

43.

Любителям техніки та громадського транспорту обов'язково слід навідатись до музею вінницького трамвая.

44.

Оскільки музей розташовано на території діючого трамвайного депо, то про свої наміри навідатись до музею слід сповістити завчасно, заповнивши зручну форму реєстрації на офіційному сайті, або ж зателефонувавши за вказаними там номерами.

45.

Також в трамвайному депо можна замовити екскурсійний тур на ретро-трамвайчику, або ж підловити його в святковий день (наприклад, на день Перемоги, або на день Міста), коли він катає усіх охочих.

46.

Одне з моїх улюблених місць у Вінниці, до того ж практично не відоме туристам - психіатрична лікарня імені Ющенка (академіка, а не екс-Президента).

47.

Окрім гарної архітектури психіатрична лікарня може порадувати гарним парком із майже ручними білочками та синичками, що охоче пригощаються з рук горішками та насінням, а також чудовими краєвидами Бугу, що відкриваються із могили засновника лікарні - В.П.Кузнєцова.

48.

Одне з найвизначніших місць Вінниці - музей-садиба всесвітньо відомого хірурга - Миколи Пирогова.

49.

Окрім самого музею відвідувачів порадує гарний парк, до створення якого приклав руку сам Микола Іванович.

50.

Також слід відвідати церкву із усипальнею Пирогова, де в скляному саркофазі зберігається забальзамоване тіло вченого.

51.

Поруч із музеєм-садибою Пирогова розташований ботанічний сад. Але мушу всіх попередити - на вигляд це звичайнісінький ліс із декількома впорядкованими доріжками. Тож планувати його відвідини можна лише за наявності великої кількості вільного часу, або ж якщо дуже вже скучили за природою :)

52.

Як дуже вже кортить прогулятись, то з музею-садиби Пирогова краще пройтись парком Дружби Народів над Вишенським озером. Тут і краєвиди гарніші, і пляж є, і до цивілізації ближче - поруч знаходиться мікрорайон Вишенька.

53.

А за найкращими краєвидами слід їхати до вінницького передмістя Сабарова, де в одному місці поєднались красоти річки, лісів та гранітних скель.

54.

Особливого шарму додає гребля Сабарівської ГЕС.

55.

До речі, якщо хто захоче вибратись сюди на пікнік, то майте на увазі, що дрова краще взяти з собою заздалегідь. Ну й не забувайте забирати по собі сміття, а то п'ять років не буде сексу :)

56.

До речі, до Сабарова плавають прогулянкові катери, тому дістатись сюди можна не лише автобусом, але й теплоходиком.

57.

Початок маршруту прогулянкового катера розташований біля Центрального мосту в трьохстах метрах від фонтану. Відправлення - на початку кожної години.

58.

"Поцілунок" теплоходів :)
В катерів є власні імена - Ляля Ратушна та М.І.Пирогов.

59.

Іще один відомий вінницький об'єкт - залишки ставки Гітлера "Вервольф". Формально, вона вже знаходиться не у Вінниці, але до неї всього півгодини їзди маршруткою, тож із добиранням немає жодних проблем.

60.

Розміри бетонних уламків бункерів вражають!


61.

Біля "Вервольфу" розташований цікавий приватний музей.
Як і в "Авто-мото-вело-музеї" тут можна до всього торкатись, сидіти за кермом машин та "наводити" зенітку крутячи ручки.

62.

Крім того, за окрему платню можна прокататись територією ставки Гітлера на військових Віллісах та Газиках.

63.

Дорогою на Вервольф (або із Вервольфа) можна заскочити до зоопарку, що розташований на північній околиці міста.

63.

Ну і насамкінець те, заради чого більшість приїжджає до Вінниці - фонтан Roshen!

64.

Найбільш вражаючі програми із лазерним шоу починаються о дев'ятій вечора, але місця потрібно займати завчасно. Найліпше всього сидіти (або стояти) якраз по центру фонтана, тоді й картинку видно найкраще.
А з розкладом роботи фонтана можна ознайомитись на їхньому сайті.

65.

По завершенні роботи фонтана можна іще неспішно прогулятися набережною та насолодитися відблисками світла у річці...

66.

Що ж, на цьому завершую свою розповідь про Вінницю.
Чекаю в гості. Ваш pINgVIN :)

Tags: Винница, Вінниця
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 4 comments