Занимательная Украина

About Recent Entries

Зимнее восхождение на ГоверлуMar. 3rd, 2016 @ 05:10 pm
op_lot
ГОВЕРЛА. С младых лет каждому украинцу знакомо это слово. Словно зерно, посаженное в светлые головы, оно всходит ростком любви к Украине. Именно это слово для меня неотрывно связано с понятиями уважение и гордость. В школе учительница говорила: "Говерла - це найвища точка України, висота 2061м". Для меня это звучало, как мантра, определявшая моё желание непременно покорить эту вершину.
Гора Говерла относится к хребту Черногора в Карпатах, а территориально расположена на границе Закарпатской и Ивано-Франковской областей, и всего ничего от Румынии. Кстати, у румын имя горы означает «труднопроходимое возвышение». Откровенно говоря, тысячи и тысячи ног, протоптавшие тропы на вершину Говерлы, сделали её не такой уж и труднопроходимой. Лишь зимой, убравшись снегом, гора подтверждает свое название!
Покорять дикую Говерлу мы отправились в разгар зимы 2015г. На первый взгляд благоприятная солнечная погода могла преподнести неприятные сюрпризы. Но об этом думаешь меньше всего, когда снег блестит на ярком солнце, а тишина вековечного леса убаюкивает своей таинственностью.
Мы решили облегчить себе хотя бы начальную стадию покорения вершины и поселились на базе Заросляк. Зимой попасть на базу удобнее всего на автомобиле из Ворохты или Верховины, куда в свою очередь можно добраться на автобусе или электричке. Предприимчивые местные жители на авто повышенной проходимости ждут туристов на узловых точках приближенных к Говерле городов. Мы не стали пренебрегать местным гостеприимством и в Ворохте прямо с маршрутки загрузили вещи во внушительный пикап.Read more...Collapse )

Вінниччина кінця XVIII століття на малюнках Жана Анрі Мюнца.Dec. 24th, 2015 @ 09:53 pm
in_vin
Пропоную вашій увазі 15 чудових малюнків Вінниччини кінця XVIII століття. Всі ці роботи належать олівцю та пензлю славетного архітектора Жана Анрі Мюнца, який народився в Ельзасі.

Протягом 1781-1784 років Жан Анрі Мюнц багато подорожував теренами України. Усі враження він фіксував в своєму альбомі-щоденнику, до якого не лише робив записи, але й малював навколишні пейзажі.

Найбільше уваги Жан Анрі приділив Черкащині, позаяк керував в Корсуні роботами по зведенню палацу. Ме ж більше цікавить Вінниччина, яку майстер також не обійшов стороною. Тому заходжу на сайт Бібліотеки Варшавського університету та шукаю потрібні мені зображення.

1.

Дорога з Могилів-Подільського до Бару (Gościniec z Mohylewa do Baru.)

+14 малюнківCollapse )

ВоспоминанияNov. 22nd, 2015 @ 09:34 pm
ingeneriys
Все вспоминают годовщину хорошо известных событий на Украине. Мой фотоаппарат намекнул мне, чтобы я показал общественности то, что прошло через его оптику и записалось на матрицу. Пожелания своего фотоаппарата выполняю.


ВспоминаемCollapse )
Tags:

5000 впечатлений: Коростышевский каньонJul. 21st, 2015 @ 07:43 am
op_lot
Задача: Для идеального воскресного отдыха требуется: хорошая погода; местность, сочетающая в себе лес, горы и водоем, при этом удалённая от Киева не более, чем на 150км.; возможность отдохнуть активно. Всё это умноженное на отличную компанию и заряженное ее позитивом.
Ответ: Поездка в Коростышевский каньон вместе с EnRoute
Read more...Collapse )

"Зверхній" погляд на КиївApr. 30th, 2015 @ 11:31 am
posterrr
Останнім часом якось стало модним казати "я не люблю Київ". Мовляв там забагато людей, машин та поверхів, скрізь галас і метушня, й взагалі не кавайняшно.
І хоча мені самому Київ завжди був до вподоби, але тепер я таки піддався настроям натовпу, і поглянув на столицю в іншому ракурсі - згори вниз... Трішки зверхньо :)


Тож я вживаюся в роль гірського барана та стрибаю весняними вершинами київських гір - Дитинки, Клинця, Уздихальниці та Замкової гори. І, само-собою, не забуваю клацати навсібіч фотоапаратом.

+20 кадрівCollapse )
Tags:

Вінниця. Що в ній є окрім фонтану?Apr. 28th, 2015 @ 12:34 pm
in_vin
У Вінниці розпочався черговий сезон роботи світломузичного фонтану Roshen, тож можна очікувати на приїзд численних туристів. А позаяк найбільш ефектна частина цього водяного шоу відбувається пізно ввечері, то багато хто з приїжджих ламає собі голову: "чим зайняти решту часу у Вінниці?"


Тому пропоную вашій увазі невеличкий огляд вінницьких цікавинок. Задля більшої зручності всі місця, про які йде мова в дописі, позначено на інтерактивній карті міста, тож читачі будуть краще орієнтуватись на місцевості, а по приїзді до Вінниці зможуть самостійно обирати маршрут в залежності від наявного часу.
Крім того, намагався збагатити розповідь посиланнями на більш детальні описи об'єктів, про які йде мова.

Ну що ж - гайда гуляти Вінницею!

+ 66 фотоCollapse )

Полярне сяйво на ВінниччиніMar. 24th, 2015 @ 03:03 pm
posterrr
А ви знали, що 17 березня 2015 року в небі над Україною можна було спостерігати полярне сяйво? Унікальне для наших широт явище фіксувалось в різних куточків країни, зокрема в Тернопольській, Хмельницькій та Вінницькій областях.

Пропоную вашій увазі невеличкий звіт про полярне сяйво, яке відзняв фотолюбитель Сергій Миколайович Снігур в небі над селом Петрашківка Теплицького району Вінницької області.

Originally posted by in_vin at Полярне сяйво на Вінниччині


Ось так от сидиш цілими днями за монітором і зовсім не бачиш, що діється навколо. А за вікном, тим часом, відбувається щось надзвичайне!

Вчора ввечері (тобто 17 березня) з 19:40 до 20:10 можна було спостерігати за Полярним Сяйвом!!!
Збурення магнітосфери було настільки потужним, що гру світла на вечірньому небі можна було побачити навіть у наших широтах!


На жаль, Пінгвін таке видовище прогавив. Та на щастя, Сергій Миколайович Снігур зафільмував це унікальне для нашої місцевості явище в небі над Петрашівкою Теплицького району.

+3 фотоCollapse )

Вилково - город на водеMar. 24th, 2015 @ 07:32 am
op_lot
Во всех рекламных проспектах и на просторах интернета Вилково называют "Украинской Венецией", но как можно сравнивать деревню с городом высокой культуры и уникальной архитектуры. Вилково - это скорее "Украинский Вужен", но так как мало кто знает о китайской деревушке на воде, прицепили пафосную и неправдоподобную Венецию. И, надо сказать, это вполне помогает в привлечении туристического потока в наше отдалённое селение на воде. Двухдневные туристические программы предлагают весь спектр развлечений в Вилково - экскурсия по городским улицам-каналам, прогулка на катере в дельте Дуная с остановкой на 0-м километре, поглощение ухи из дунайской рыбы и молодого местного вина. Такие поездки всем нравятся, потому что, несмотря на утомительный трансфер, путешествие проходит "под шофе" с минимальным снижением градуса. Кульминационным моментом является посещение знака "0км" - место впадения Дуная в Чёрное море. С ним фотографируются, в него пролазят, загадывая желание, и проводят другие ритуалы мракобесия.

Мы же решили поехать в Вилково самостоятельно и остановиться не в отеле, а у местных.


Read more...Collapse )

Вранішні ЧеркасиMar. 4th, 2015 @ 02:58 pm
posterrr
Поїздка до Черкас виявилась доволі спонтанною. Наша "молодіжка" з футболу почала показувати цікаву та змістовну гру, вийшла із групи та стала всерйоз претендувати на вихід до Євро-15. Для цього потрібно було в двоматчевому протистоянні обігрувати збірну Німеччини.

Звісно ж, бундестім - то надзвичайно сильний суперник. Але в іграх із грандами нашим футболістам як ніколи потрібна допомога вболівальників! Тож rus_gol подав ідею гайнути в Черкаси (де мав відбутися матч) та підтримати наших. Заодно ще й in_vin набився третім у подорож, коли взнав, що ми з пересадкою через Жмеринку поїдемо, бо ж дуже хотів пофотографувати відреставрований тамтешній вокзал.

Отже:
квитки замовляєм на матч в haidamac'а,
за що йому величезна подяка (бо ж квитки на цей матч через інтернет не продавались),
купуєм сусідні плацкарти у касах
та їдем разом на футбол у Черкаси!


Дорогою граємо в морський бій прямо на японських кросвордах, загадуємо одне одному персонажів в акінатора... Зрештою, просто намагаємось заснути й бодай трохи відіспатись, бо ж в Черкаси наш поїзд приїжджає ще поночі, а потім на нас чекає насичена культурна програма, а саме: зустріч світанку над Дніпром, день знайомства із містом та найголовніше - матч молодіжних збірних України ти Німеччини!

Виспатись перед Черкасами нам так і не вдалося, ну та нічого - "зарядимось" енергією від сходу сонця над Дніпром! Тож уперед - знайомитись із містом!

43 кадри ранкових ЧеркасCollapse )

До дня народження Наполеона Орди - Вінниччина в гравюрахFeb. 11th, 2015 @ 07:55 pm
posterrr
Originally posted by in_vin at До дня народження Наполеона Орди - Вінниччина в гравюрах


Сьогодні, 11-го лютого відзначаємо день народження видатного художника, краєзнавця, літератора та композитора - Наполеона Орди.

Тож пропоную відзначити цю знаменну дату добіркою робіт уславленого майстра, на яких зображено мальовничі куточки Вінниччини другої половини ХІХ століття.
Оскільки posterrr свого часу вже робив докладні пости про наш край в оригінальних акварельних малюнках Наполеона Орди (частина 1, частина 2, частина 3), то я не буду повторюватись. А натомість познайомлю вас із гравюрами Максиміліана Фаянса, завдяки яким акварелі Наполеона Орди ширились в маси (адже з гравюри можна було зробити багато відтисків для серійного друку).


Тож надалі на Вас чекають 14 гравюр з пейзажами Вінниччини із коротким описом, посиланнями на зображення великого розміру та лінками на сучасні туристичні звіти з тих країв.
До того ж, для кращого орієнтування в просторі, можете скористатись інтерактивною картою, на якій усі подані нижче гравюри позначені на місцевості.

Усі зображення взято із фондів бібліотеки Яґеллонського університету (тож кого цікавлять гравюри інших місцевостей, а не лише Вінниччини - запрошую до їхнього сайту).

Отже, поїхали!

14 гравюрCollapse )
Powered by LiveJournal.com